O mně

kaja_kruh

Zajímám se o vše, co je spojeno s  příchodem dětí na svět a jejich bytím zde. Vystudovala jsem magisterský obor sociální práce a bakalářský obor psychologie. Největšími učiteli mi však jsou mé děti (Sára, nar. 2011, Tobiáš, nar. 2014 a Kryštof, nar. 2018). Své praktické zkušenosti propojuji s teoretickým základem a neustále se v této oblasti vzdělávám a objevuji nové souvislosti.

6 let působím jako lektorka vázání dětí do šátku, což mě velmi baví a naplňuje. Je krásné vidět, jak nošení funguje a pomáhá.

Absolvovala jsem kurz poporodní duly a velmi se těším, až budu moci tuto smysluplnou činnost vykonávat (zatím mi to časové možnosti nedovolují). Žena po porodu a v prvních měsících života děťátka si zaslouží maximální podporu, péči a hýčkání. 

Pořádám Světový týden respektu k porodu v Českých Budějovicích a spoluorganizuji zajímavé přednášky s rodičovskou tématikou.

Ze setkávání rodičů vím, že každému může fungovat a vyhovovat trochu něco jiného. Proto se snažím kromě předávání informací a zkušeností, vytvářet prostor pro sdílení a nacházení vlastní osobité cesty.

Mým cílem je podporovat ženy (ale i muže) v jejich rodičovských kompetencích.