Látkové plenky a BKM

Stack of Eco Friendly Cloth Diapers

Stále více žen se dnes zajímá a volí pro své děti látkové pleny.

Moderní látkové pleny jsou totiž:

  • ekologičtější (po jednorázových plenkách vzníká až tuna odpadu na jedno dítě, při výrobě menší spotřeba energie, materiálu)
  • ekonomičtější (při druhém dítěti můžete ušetřit až 50 tis. až 70 tis.)
  • zdravější (nedochází k přehřívání pohlavních orgánů, pokožka miminka je v látce místo „chemii“)

Někteří lidé namítají, že díky jednorázovým plenám ušetří čas. Ani péče o moderní látkové pleny však nezabere tolik času. Pleny se totiž nevyvařují jako dříve, ani se nemusí žehlit. Uvádí se, že péče o látkové pleny zabere zhruba půl hodiny týdně.

Nevýhodou však může být (aspoň pro začátek) široká nabídka druhů a materiálů plen a malé zastoupení kamenných obchodů, kde se dají plenky pořídit a kde vám případně poradí.

Ráda Vám pomohu se zorientovat.

Přijměte pozvání na:
Ukázku látkových plen s praktickými typy.

Cena 200 Kč

Součástí tohoto setkání může být i seznámení s bezplenkovou komunikační metodou.

Bezplenková komunikační metoda, nebo- li přirozená hygiena nemluvňat je součástí tzv. kontaktního rodičovství. Tato metoda je založena na tom, že si miminko již od narození uvědomuje svoje vyměšovací potřeby a dává je určitými signály najevo. Pokud rodiče tyto signály vypozorují, mohou dítěti umožnit vykonat potřebu mimo plenku (přirozeně a hygienicky). Děti většinou plenku mají jako pojistku.

Kromě signálů funguje u některých dětí dobře časování (např. děti čůrají po probuzení, před/po kojení…). Dalším aspektem, který dobře funguje bývá intuice.

Hlavním cílem této metody však není suchá plenka, ale zejména vzájemná komunikace a souhra mezi rodičem a dítětem.